O nas

Kim jesteśmy Nasza wizja Nasze wartości

Kim jesteśmy

Kim jesteśmy

Dzisiejszy świat nie istnieje bez przemysłu chemicznego. Dobrze to wiemy, bo chemią zajmujemy się od lat.

Qemetica to wiodąca grupa chemiczna na rynku europejskim, napędzająca swoimi produktami wiele branż współczesnej gospodarki, na wszystkich kontynentach.

W ciągu ostatnich 10 lat zainwestowaliśmy 1,5 miliarda euro w rozwój w Polsce i za granicą, m.in.: budując od zera najnowocześniejszą warzelnię soli w Europie. 
To, co dostarczamy, buduje świat wokół nas. Dla naszych klientów jesteśmy sprawdzonym dostawcą produktów niezbędnych w przemyśle, budownictwie czy rolnictwie. 

Łączymy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Realizujemy ambitną strategię ESG i chcemy być neutralni klimatycznie w 2040 roku.

Nasza wizja

Nasza wizja

Działamy globalnie i śmiało patrzymy w przyszłość, która wymaga od nas lepszego przemysłu chemicznego. Dlatego definiujemy go na nowo, aby był zrównoważony, przyjazny ludziom i bardziej konkurencyjny. 

Nasze wartości

Nasze wartości

Chcemy stworzyć miejsce pracy, w którym ludzie czują się bezpiecznie, rozwijają się i są dumni z przynależności do firmy. Nasze działania opierają się na trzech głównych zasadach: Robimy to co właściwe, Działamy razem i Sięgamy po więcej.

Robimy to co właściwe, koncentrując się na wartości dla klientów, spełniając zobowiązania i działając jak właściciele firmy. Działamy razem poprzez pozytywną komunikację, wsparcie różnorodności i docenianie siebie nawzajem. Sięgamy po więcej, dbając o własne bezpieczeństwo i energię, otwartość na zmiany oraz odwagę w dążeniu do doskonałości i pasji w działaniu.

Sól

Jesteśmy największym producentem soli warzonej w Polsce i jednym z największych w Europie. W naszym asortymencie znajduje się m.in Sól Kujawska, granulat solny i lizawki solne dła zwierząt hodowlanych. Dzięki produkcji w dwóch zakładach - w Polsce i Niemczech - jesteśmy także wiodącym producentem tabletek solnych do systemów uzdatniania wody.

Udział w przychodach Grupy Qemetica: 9%

Kontynenty, do których trafia nasza sól: Europa

Pracowników w obrębie Biznesu: ok. 350